Саморозвиток

Що і як я використовую для власної ефективності та черпання енергії

By 22.03.2018 Березень 23rd, 2018 No Comments
[В цьому пості, я відкриваю доволі багато особистої інформації. Колись, я був би дуже щасливий, отримавши чіткий приклад. Гадаю, вам буде корисно ]

Якщо ти не можеш управляти собою, то як ти можеш управляти бізнесом чи компанією?!

Прочитайте цю фразу ще раз. Вона дуже важлива.

Вперше, я не пам’ятаю коли її прочитав. Ще десь в студентські роки. І вона, в корінь змінили підхід до мого життя.

Пам’ятаю, як прийшовши виснаженим з пар, я просто ввімкнув телевізор. І НЕ РУХАЮЧИСЬ просидів так 3 години! 3 години, уявляєте? Просто втикаючи бездумно в коробку…

Не знаю що мене тоді перемкнуло. Але, я чомусь вирішив, що так більше жити не хочу.

Тоді, я зробив собі тату. Інь – Янь. Як нагадування. Нагадування про баланс.

Тоді, я зрозумів, якщо я не буду контролювати себе та своє життя, воно чи хтось інші будуть контролювати мене.

Вам знайомі ці відчуття?

Далі, малими кроками, все почало змінюватись.

Я поїхав в США. Почав мандрувати. Поїхав майже на рік в Азію. Знайшов свій шлях в цьому житті. Визначився з власним напрямком.

Та, все це не можливо без самоконтролю. Без власної ефективності…

Бо яке б ви життя не хотіли чи який бізнес би не хотіли – це не можливо, якщо ви не управляєте собою.

Ви – це Ваш світ. Кожна людина – живе в своєму світі. І щоб управляти ним – потрібно розвивати це уміння. Як ходіння в зал…

Тому, сьогоднішній пост, про власну ефективність. Що і як я використовую для ефективності та черпання енергії.

Почнемо з додатків?

Evernote – це мій основний додаток. Це мій мозок. Мозок, де по поличках я розкладаю інформацію. До речі, дуже цікаво зараз мені спостерігати, як змінюється структура ведення папок :). Класний сервіс, котрий дає змогу знайти всю інформацію швидко і з будь-якого пристрою.

Apple Notes – Використовую як додаткові нотатки. Швидкі. Коли щось потрібно швидко записати. Все важливе – переношу в еверноут.

Google Calendar -Нічого не тримаю в голові. Усі зустрічі записую в календар. І пригадую, тільки коли вискакує віконце про подію. Це знімає питання, що в мене сьогоді. І витрату думко-палива.

WunderList – Задачник. Тут я створюю швидкі завдання для себе. Котрі тривалістю не більше 1 години. А часом і в 20 хв. Всі інші, більші завдання веду в Evernote. Де папка називається GetShitDone 🙂

Y-Productive! – це дуже сильний додаток. Що ви не відстежуєте, тим ви не управляєте. Y-Productive, це додаток саме для ефективності. Але, на відміну від трекерів часу, він дає змогу відстежувати ефективність того чи іншого завдання. А також, вашої загальної ефективності протягом дня і так далі. Для чого це? Знаючи свої Піки роботи та Спади, краще планую день. Коли мені зайнятись важчими завданнями, а коли піти відпочити.

До речі, для мої підписників, діє 75% знижка. Введіть промокод Consigliere. 

Окрім того, був час, коли я брав безпосередню участь в розробленні продукту. Тому, рекомендую на усі 120%!

Toggle – Це трекер часу. Просто старт/стоп. Зараз користуюсь рідше.

Pomodoro Timer – таймер, котрий працює по принципу Помодоро. Загугліть. Гарний принцип.

Moment -додаток на телефоні. Відстежує час проведений за телефоном. Раніше проводив експеримент, як я виривався з лап мого телефону. Установіть і дізнайтесь скільки часу ви витрачаєте, ви здивуєтесь.

CoinKeeper – Додаток для відстежування Кешфлов. Заношу туди усі витрати і доходи. Щодня. Звичка корисна. Рекомендую.

1SE (One Second Everyday) – Це додаток, котрий робить відео в 1 секунду. Щодня. Цікаво буде за 5-10 років, переглянути моменти власного життя.

Prey – це трішки не про ефективність. А про безпеку. В мене колись вкрали макбук. Історія довга. Але, для безпеки тепер я користуюсь додатком.

ЗДОРОВ’Я 

Nike Training – я часто подорожую. Але, без занять спортом швидко втрачаю енергію. Зал не завжди підходить. Перепробував багато додатків. Цей, найкращий. Багато різних планів тренувань, для різних цілей. ДУЖЕ рекомендую.

Calm – Додаток для медитації. Зараз медетую без нього. Але, вам рекомендую.

Ось це основні додатки. Іншими словами – інструменти ефективності.

Та, окрім тактики, важлива стратегія. Без неї, усі ці зміни не відбудуться. Якщо ви не будете дотримуватись стратегії, то всі ці інструменти ви видалите через 2 тижні.

Вам потрібна власна формула Ефективності.

Для цього, у мене є декілька складових:

  1. Ціль/мета/місія – виберіть ваш варіант, куди ви рухаєтесь. Для чого взагалі вам це. Вона часто змінюється, але без неї – не буде бажання та енергії щось змінювати. Тому, виділіть власну місію чи ціль в житті. І, не переживайте, якщо вирішите змінити її. Просто почніть робити. При чому, ця стратегія – це план дій на майбутнє. Це те, куди ви хочете іти. Якою людиною бажаєте стати.
  2. Принципи. Принципи – це правила гри. Внутрішні принципи, котрими я користуюсь. Цим принципами я користуюсь для прийняття тих чи інших рішень. А зараз – це складова мого характеру та підсвідомості.
  3. Цінності. Щось схоже до принципів. Цінності уже закладені в нас в середині. Вони також часто змінюються. Але, усвідомлення їх, дає чітке розуміння, що важливо Вам! І як прийняти рішення в тій чи інші ситуації.

Ці 3 складові – це фундамент вашої ефектиності. Вашого життя. Вони дадуть поштовх до змін. Тримайте їх у видному місці. Та читайте на регулярній основі.

Ось, як виглядає це у мене:

Моя Місія та Стратегія:

Список моїх принципів та правил:

Частина 1
Частина 2

Ось, мої цінності:

Моя Формула Ефективності:

І в кінці, це приводить, до ось такого рутинного дня:

Приблизно, так я управляю власним життям.

Крабі, Тайланд

Якщо дана стаття була вам корисною, дайте мені про це якось знати 🙂 В коментарях до поста, лайком, шером чи будь-як. Так, я знатиму, що не просто витратив декілька годин на написання цього поста. І вам, це корисно.

Ps. Список додатків та сервісів для подорожей я писав тут. (Клікни на мене)

Leave a Reply