Маркетинг

Різниця між Conversion Tracking Pixel та Audience Pixel в Facebook (2016)

Уже протягом тривалого часу,  я помітив як часто мої клієнти, а також люди котрим я допомагаю в налаштуванні рекламних кампаніях роблять одну і ту ж помилку. Часом ця помилка коштує їм досить дорого.

Проблема полягає в плутанині пікселів відслідковування конверсії (Conversion Tracking Pixel) та пікселя збору аудиторії (Audience Pixel). Сплутавши ці два пікселі ви ризикуєте не тільки злити бюджет на рекламу, але й попросту завалити усю кампанію!

Чому їх так часто плутають? Тому що вони по суті виглядають одинаково. Обидва потрібно встановлювати на сайт, і з першого погляду вони цілком одинакові. Хоча для більшості людей, будь – яка частина коду видається набором одинакових символів

Facebook pixelsНу і основною проблемою являється те, що переважна більшість не знає в чому полягає різниця між даними частинами коду. Так, для когось це можливо і темний ліс, всі ці пікселі та коди, та якщо ви не знатимете принципової різниці їхньої роботи, то просто будете “зливати” рекламний бюджет. Тому зараз ми розбиремо кожен піксель окремо.

Що таке Conversion Tracking Pixel та як він працює

Conversion Tracking Pixel слугує для відслідковування результату нашої рекламної кампанії.

Цей піксель є доволі сильним інструментом. Ми вставляємо даний код на сторінки котрі хочемо відслідковувати і таким чином бачимо кількість переходів на дану сторінку, котра являється для нас цільовою.  Ну а якщо говорити зовсім просто, то цей піксель показує кількість завершених дій здійснених нашими ЦА в результаті переходу по оголошенню.

Для прикладу ми хочемо промоутити (піарити) певну статтю нашого блогу. Ми встановлюємо піксель на дану сторінку статті, а при створенні оголошення, прикріпляємо даний код для конверсії.

Ви можете поставити код відслідковування будь куди. Це може бути сторінка захоплення (Landing Page), сторінка подяки після покупки і так дальше. Тобто будь-яка сторінка нашої воронки, котру ми вважаємо нам потрібно відслідковувати.

Якщо ми встановимо піксель на сторінку подяки, ми знатимемо що була здійснена покупка. Та окрім того що ми просто знатимемо про те, що хтось потрапив на сторінку покупки, convertion tracking pixel дає нам дещо більше та набагато важливіше знання. Що це таке? Читайте дальше.

Якщо бути точним, то це знання отримує саме facebook. А дальше відбувається дещо, що називається оптимізацією. Якщо ми правильно налаштували нашу рекламну кампанію, то Facebook буде оптимізовувати покази таким чином, щоб реклама показувалась тим людям, котрі найбільш вірогідніше здійснять покупку,  а не просто клікнуть на оголошення або перейдуть на сторінку і все. Адеже нам потрібі покупці, а не просто переходи, чи не так?

Як казав відомий рекламщик Девід Огілві – “Реклама повинна продавати”.

Я дотримуюсь цієї думки на 100%. Бо який сенс витрачати гроші на рекламу, якщо в кінцевому рахунку вона не продає?

Мої помилки.

Ще на самому початку моєї кар’єри у мене виникла така проблема. Один з моїх клієнтів не мав сторінки подяки після оплати. Тай сама оплата в основному проходить через сторонні сервіси, котрі в основому не дають можливості встановлення власного коду.

Наслідки не правильного використання Facebook convertion pixel можуть бути катастрофічними, ось чому.

Таким чином, все що я міг зробити, це оптимізувати рекламу таким чином, щоб її бачили люди, котрі просто перейдуть на сторінку захоплення. Тобто це люди котрим сподобалось саме рекламне оголошення. А от чи здійснять вони покупку чи ні, тут уже залежить від того наскільки даний продукт релевантний по відношенню до них.

Говорячи іншими словами, ЦА виходила не надто якісною.  Я не кажу що продаж не було. Звичайно були. Та їх кількість можна значно підвищити. Адже саме в цьому полягає робота маркетолога, пошук якісної ЦА та збільшення продаж при зменшенні ціни на покупку.

Що робити в такому випадку?

Мною було запропоновано створити просту сторінку подяки, на котру переадресовувало покупця одразу після покупки.

Були випадки коли сервіс не дозволяв перенаправляти покупців на сторінку подяки, оскільки після оплати продукт відправлявся в ручному режимі, безпосередньо на пошту. Як діяти в такому випадку?

Просто створити нову сторінку з інструкціями після покупки, котру пізніше відправляти в листі нашому клієнту.

Чому це важливо?

Окрім оптимізації показів на покупця, є ще більш важлива функція для пошуку ЦА.

Facebook дозволяє створити Lookalike Audience. Тобто аудиторію котра являється найбільш підходящою для нас.

Це нам дає можливість не тільки зменшити ціну покупця, але і збільшити продажі. Ну і якщо цього не зробити, то ми просто витрачатимемо гроші на рекламу без надвеликих результатів. В кінці це може призвести до того, що на вашу думку, чи думку клієнта – дана реклама просто не рентабельна.

Якщо для прикладу у вас офлайновий місцевий бізнес, ви можете наламати дров. Так як ви не оптимізували покази, можете закінчити тим, що показуєте оголошення людям, котрі знаходяться за межами географічної зони вашого бізнесу, котрі просто фізично не можуть купити ваш продукт. А це величезна витрата коштів.

Що таке  Custom Audience та як його використовувати?

Website Custom Audience – це дуже потужний інструмент! З допомогою котрого, ви можете показувати вашу рекламу тим людям, котрі відвідали певну сторінку.

Уявіть що хтось зайшов на ваш сайт, але не підписався. Покинувши наш сайт, даний, жаргоном макетологів, лід просто зник. Та завдяки встановленому пікселю Website Custom Audience ми можемо повернуто його на сайт. Навіть більше, ми можемо запропонувати йому наші послуги. Це краще ніж пропонувати щось холодному трафіку. Так як дані відвідувачі сайту уже знайомі з нами, відсоток конверсії значно зростає.

Ви можете не тільки таргетити відвідувачів вашого сайту, але і створювати аудиторії з інших сторінок, де був встановлений піксель. Більше про стратегії про стратегії та можливості створень аудиторій у Facebook, можете дізнатись тут

Тобто даний піксель збирає усіх відвідувачів сайту чи потрібних нам сторінок. Але він не оптимізовує покази, як це робить Conversion Tracking Pixel.

Використовуйте Convernion Tracking Pixel щоб відслідковувати та оптимізовувати переходи по ваших оголошеннях. Website Custom Audience для ретаргетингу!

Наче все 🙂

Я знаю що можливо ви і знаєте все це, та все ж хотів поділитись власним досвідом. Адже з нього і виплило що багато людей часто не бачать різниці між цими пікселями.

Якщо у вас виникли запитання то не соромтесь звертнутись до мене. Пишіть у коментарях, і я з радістю відповім на усі запитання. Якщо дана стаття була корисною для вас, тисніть кнопочку репост, а я в свою чергу буду знати що дана інформація є корисною для вас і буду продовжувати ділитись інсайтами з інтернет маркетингу. Зокрема з Facebook 🙂